Symulakry i symulacja – Jean Baudrillard

Symulakry i symulacja - Jean BaudrillardStan książki:

Książka używana. Stan nie jest tragiczny. Kartki i okładka nie są pozaginane. Niestety książka zawilgła i część stron (na początku) posiada spore plamy (które biegną od góry strony). Nie przeszkadza to jednak w czytaniu.

ISBN: 83-88807-79-X

Stron: 200

Wydawnictwo: Sic!, 2005

Opis:

“Najbardziej znana książka głośnego francuskiego filozofa, wydana po raz pierwszy w 1981 roku i przetłumaczona na kilkanaście języków. Autor rozpoczyna w niej wywód od przywołania opowieści Borgesa, w której kartografowie Cesarstwa przygotowują mapę tak dokładną, że pokrywa szczelnie całe terytorium, a potem rozpada się wraz z Cesarstwem. Baudrillard uważa jednak, że sprawy zaszły znacznie dalej niż w tej opowieści – „rzeczywistość nie istnieje”, nie ma już mapy i terytorium, znikła też sama różnica między tym, co rzeczywiste i tym, co wyobrażone: istnieją jedynie hiperrzeczywiste znaki podające się za rzeczywistość.”

Cena wywoławcza: 5 zł

Aukcję wygrał fri2go, który wpłacił 10 zł na zbiórkę CzytaszPomagasz.pl. Dziękujemy!

7 odpowiedzi na “Symulakry i symulacja – Jean Baudrillard”

  1. 5zł – na początek 🙂
    o ile jeszcze aktualne. Bo 72 godziny już minęły dawno.
    Btw. warto dodać, że książka ta jest jednym z głównych fundamentów dla filmu Matrix (nawet pojawia się w samym filmie). Jeśli ktoś lubi ten film, to książka jest na pewno warta przeczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.