Robert Littell – Legendy czyli maski szpiega

Druga książka tego autora, którą przeczytałem. Sięgnąłem po nią bez wahania i nie zawiodłem się. Dla mnie Littell to mistrz gatunku. Jego książki pochłaniam z zapartym tchem.

Stan książki:

Książka jest w bardzo dobrym stanie. Rogi książki, lekko pogięte.

ISBN: 83-7392-141-9
Stron: 428

Wydawnictwo: Noir sur Blanc, 2006

Opis z okładki:

W swej najnowszej powieści Robert Littell nie ukazuje szerokiego obrazu zimnej wojny, lecz losy agenta CIA, Martina Oduma, zagubionego „w gąszczu luster”. W każdym z nich widzimy inną twarz Martina: raz jest on prywatnym detektywem, tropiącym międzynarodowego gangstera, raz jako Irlandczyk Dante Pippen, specjalista od materiałów wybuchowych szkoli arabskich terrorystów; kiedy indziej staje się Lincolnem Dittmannem, ekspertem od wojny secesyjnej, tak obsesyjnie przywiązanym do tego tematu, że zdarza mu się sądzić, iż brał udział w jednej z bitew. Zmienia nazwiska i tożsamości, zwane w języku CIA „legendami”. Wydaje się to fascynującą grą, jednak w pewnej chwili Odum z przerażeniem stwierdza, że nie wie, czy któraś z używanych latami masek jest jego prawdziwą twarzą. Cierpi na rozszczepienie jaźni, czy też jest po prostu wyczerpany? A może jest tylko doskonałym tworem Komisji ds. Legend? Czy będzie w stanie żyć normalnym życiem, zrzuciwszy maski, czy też będą go one prześladowały do końca życia? Czy znajdzie kogokolwiek, komu mógłby zaufać, skoro nie może ufać nawet sobie?

Cena wywoławcza: 10 zł

Jest to aukcja specjalna, która odbędzie się tylko na Flakerze w dniu 26.04.2010 od godziny 20:00 do godziny 21:00.

Zwycięzca aukcji specjalnej otrzymuje również możliwość umieszczenia reklam na stronach CzytaszPomagasz.pl, na okres jednego tygodnia.

Zwycięzcą aukcji został Piotr Lewaciuk. Gratulujemy i dziękujemy!

Jedna odpowiedź do “Robert Littell – Legendy czyli maski szpiega”

  1. Książka oddana, wylicytowana a kaska wpłynęła na siepomaga dzięki @plewaciuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.