Dla prasy

Akcja CzytaszPomagasz.pl rozpoczęła się 22 marca 2010 roku. Pomysłodawcy: Jakub Ślusarek i Przemysław Komorowski, chcieli pozbyć się starych książek z domu. W tym celu postanowili wykorzystać swoje zawodowe umiejętności i pasję do nowych mediów. W taki sposób zrodził się pomysł wystawiania książek na aukcjach i przekazywania zysku na cele charytatywne.

CzytaszPomagasz.pl postanowiło wesprzeć fundację VideSupra, która zbiera fundusze na stypendia dla młodych talentów. W tym celu utworzono specjalną zbiórkę w serwisie SiePomaga.pl, a zwycięzcy aukcji zachęcani są do wpłat pieniędzy na ten cel.

Aukcje odbywały się w serwisach: Flaker i Facebook, a także w serwisie CzytaszPomagasz.pl. Jednak ze względów technicznych, nie spełniały pokładanych przez organizatorów nadziei. Dlatego też po miesiącu działania postanowiono zmienić główne założenia akcji.

Od teraz CzytaszPomagasz.pl będzie rozdawało książki. Każda osoba, która wpłaci co najmniej 10 zł na specjalną zbiórkę w serwisie SiePomaga.pl będzie mogła sobie wybrać jedną z książek, które zostaną udostępnione na stronach akcji.

Nadal będą organizowane aukcje specjalne w serwisach Flaker.pl oraz Facebook. Społeczność Flakera, w porównaniu z “fanami” CzytaszPomagasz.pl w serwisie Facebook wykazuje się dużo większym zaangażowaniem. Każda aukcja specjalna na Flakerze to zabawa w doskonałym gronie i atmosferze.

W serwisie Flaker odbyły się dwie najbardziej zacięte aukcje, w których za dwie książki udało się zebrać 186 zł. Jedna z nich wpadła w ręce Pawła Lipca, a druga powędrowała do serwisu nakanapie.pl. Do chwili obecnej udało się w sumie zebrać 500 zł.

Do CzytaszPomagasz.pl zgłasza się wiele osób i firm, które chcą wesprzeć inicjatywę. Jedną z firm, która bez wahania zdecydowała się wspomóc akcję są “Paczkomaty 24/7”, które wspólnie z InPost zaoferowały bezpłatną dostawę przesyłek na terenie Polski.

Na początku maja CzytaszPomagasz.pl nawiązało współpracę ze sklepem Koszulkowo.com. Każda osoba, który w danym miesiącu wpłaci najwięcej pieniędzy na zbiórkę CzytaszPomagasz.pl otrzyma specjalną, niepowtarzalną koszulkę.

Pomysłodawcy akcji:

Jakub Ślusarek – specjalista SEO/SEM znany jako Qbexus. Współtwórca Ecommercewpraktyce.pl

e-mail: slusarek@ditmedia.pl

tel.: 609 193 992
Przemysław Komorowski – zajmuje się społecznościami i działaniami w social media. Inicjator akcji 52ksiazki.pl

e-mail: przemek.komorowski@gmail.com

tel.: 696 750 776

CzytaszPomagasz.pl w sieci:
Serwis internetowy CzytaszPomagasz: http://czytaszpomagasz.pl
CzytaszPomagasz.pl w serwisie Flaker: http://flaker.pl/s/2169-czytaszpomagasz.pl
CzytaszPomagasz.pl w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/CzytaszPomagasz

Logo akcji: