Blade Runner – Philip K. Dick

Książki chyba nie trzeba przedstawiać. Szczególnie tym, którzy widzieli film „Łowca androidów” Ridleya Scotta. Film był świetny. Książka jeszcze lepsza!

Stan książki:

Książka jest w bardzo dobrym stanie. Wersja kieszonkowa.

ISBN: 83-7469-231-6
Stron: 271

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opis z okładki:

Dorota Malinowska: „Przełom wieku XX i XXI. Na wyniszczonej Ziemi pozostały tylko niedobitki populacji ludzkiej. Żywe zwierzę jest cenne niby dzieło sztuki. Policjant Rick Deckart dostaje zadanie zlikwidowania grupy zbuntowanych androidów typu Nexux-6. Ich moduły mózgowe mają dwa tryliony składowych i są w stanie dokonać wyboru spośród dziesięciu milionów możliwości działania. Ale najważniejsze to, że roboty mają również wolę życia i przetrwania…

Dicka prześladowały przez całe życie dwa pytania: „Co to jest rzeczywistość?” oraz”Co znaczy być prawdziwym człowiekiem?”. W powieści „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach” pokazał androidy, które wyglądają jak ludzie i ludzi, którzy zachowują się jak maszyny. Człowiek, wierzy Dick, musi być zdolny do miłości i zrozumienia każdej formy życia.”
Maciej Prarowski: „Blade Runner” nakręcony na podstawie tej książki, uchodzi za najciekawsze dokonanie kina SF ostatnich kilkunastu lat. Powieść różni się od filmu, niesie więcej wątków, inaczej rozkłada akcenty między kwestią policyjną a filozoficzną. Policjant szuka robota między ludźmi. Filozof z przerażeniem znajduje go w sobie.”
Maciej Parowski”
Cena wywoławcza: 5 zł

Jest to aukcja specjalna, która odbędzie się tylko na Flakerze w dniu 19.04.2010 od godziny 20:00 do godziny 21:00.

Aukcję wygrał Paweł Iwaniuk! Gratulujemy i dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.