Barbara Zaborowska – Kimono. Jego dzieje i miejsce w japońskiej kulturze

Autorka opisuje historię kimona, znaczenie i rolę w japońskiej kulturze. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych informacji np. szerokość rękawa świadczy o stanie cywilnym kobiety. Informacja ta przyda się z pewnością wszystkim Panom, którzy lubią Japonki 😉 W książce można znaleźć rysunki i kolorowe zdjęcia.

Stan książki:

Książka jest w dobrym stanie.

ISBN: 83-88542-49-4

Stron: 135

Wymiary: 145×205

Wydawnictwo: Trio, 2004

Opis z okładki:

Takiej monografii na temat kimona nie ma w literaturze niejapońskojęzycznej! Książka Barbary Zaborowskiej stanowi nie tylko opis historii oraz wyglądu ubioru narodowego Japończyków, ale wykazuje głęboki związek kimona z tradycją i kulturą Japonii. To jest chyba najcenniejsze i godne szczególnego podkreślenia, że poprzez temat zdawałoby się tak błahy jak ubiór autorka ujawnia wiele niuansów japońskiej estetyki i tradycji. Estetyki i tradycji, dodać należy, do dziś żywotnych we współczesnej rzeczywistości Japonii, kraju znanego przede wszystkim z nowoczesności i przodującej w świecie techniki.

Cena wywoławcza: 10 zł
Jak wziąć udział w aukcji?
  1. W komentarzu deklarujesz kwotę, jaką przeznaczysz na cel charytatywny w serwisie SiePomaga.pl.
  2. Przebijać można o min. 1 zł. Oferty podajemy w pełnych złotówkach.
  3. Aukcja trwa 72 godziny, liczone od momentu pojawienia się pierwszej oferty.
  4. Po wygraniu aukcji, dokonujesz wpłaty publicznej na dowolny cel harytatywny w serwisie SiePomaga.pl, jeżeli nie wiesz jaki cel wesprzeć – wesprzyj naszą zbiórkę.

3 odpowiedzi na “Barbara Zaborowska – Kimono. Jego dzieje i miejsce w japońskiej kulturze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.